SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Erotyka

Karta ELITE HD 7+ STARS (Viaccess) - 1 rok

zdjęcie Karta ELITE HD 7+ STARS (Viaccess) - 1 rok

7 kanałów erotycznych

529 PLN
 

Dane teleadresowe

HOLLEX SAT SYSTEMS
ul. Anieli Krzywoń 14
31-464 Kraków POLSKA

Zamówienia (orders):
tel/fax: +48 12 411 15 72
tel: +48 12 411 05 08

Serwis i hurt
tel: +48 604 537 537

pn-pt: 10-18

hollex@hollex.pl
biuro@hollex.pl
www.hollex.pl

 
e-wydania
Oferta Telewizji na Kartę Doładowania Smart HD+

W zestawie taniej

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

zdjęcie Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę z dekoderem combo ITI 2850ST i pakietem Start+ na 1 miesiąc w cenie.

160 PLN
 

SK2018 + książka

"SAT Kurier" abonament 2018 + książka ANTENY SATELITARNE

zdjęcie "SAT Kurier" abonament  2018 + książka ANTENY SATELITARNE

Roczna prenumerata SAT Kuriera w 2018 + książka "Anteny Satelitarne"

75 PLN
 

SAT Kurier w 2018

"SAT Kurier" abonament za 2018 rok

zdjęcie "SAT Kurier" abonament za 2018 rok

6 wydań od numeru 1-2/2018 do 11-12/2018

55 PLN
 

Nowość

Odbiornik GiGaBlue UHD UE

zdjęcie Odbiornik GiGaBlue UHD UE

odbiornik z 2 czytnikami i 1 CI na Linuksie

999 PLN
 

Okazja

Odbiornik Ferguson Ariva 203

zdjęcie Odbiornik Ferguson Ariva 203

Odbiornik HD PVR Ready z 1 czytnikiem kart i jednym gniazdem CI

249 PLN
 

SAT Kurier 3/2014

Kategoria : e-wydania » pełne wydania

Ilość stron : 84

Cena : 5.00 PLN

Wydanie można pobrać na dysk

SAT Kurier 3/2014
Czekają nas wielkie zmiany
TV kablowa na własnym sprzęcie
Najlepsze aplikacje w Smart TV
DVB-T2 - kiedy w Polsce?

TESTY:
- OpenBox S2 HD - odbiornik HD PVR Ready dla bardziej wymagającego odbiorcy
- Orton AX 305 - tani odbiornik HD PVR Ready z czytnikiem kart

NOWE PRODUKTY:
- Antena Vzenit od Televes
- Uniwersalny adapter USB 5 V - 1,5 A
- Globo HD XS9
- Miernik Easy Meter w ofercie abovio
- Opticum AX ODIN: aktualizacje oprogramowania
- AB IPBox Prismcube Ruby: aktualizacja Prismcube Managera
- Odbiornik DVB-T Opticum AX Lion

Listy kanałów:
- kanały DVB-T
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- MPEG 75°E-45°W

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Czekają nas wielkie zmiany
Nie ma co ukrywać, że technika idzie do przodu, tym bardziej w telewizji cyfrowej. Jeśli już dziś telefony komórkowe zmienia się średnio co 2-3 lata, to wkrótce podobnie zacznie być z telewizorami i tunerami cyfrowymi. O ile dawniej tuner cyfrowy czy telewizor kupowano na 5 lat, jakby to był drogi samochód czy mebel w salonie, to teraz ten czas mocno się skrócił. Nadchodzą czasy jeszcze lepszego obrazu (4K, Ultra HD, OLED) - choć temat 3D można uznać za porażkę, a może raczej coś tak normalnego w najnowszych telewizorach, że nikt się tym już nie zachwyca. W Polsce w ciągu 2 najbliższych lat polskie platformy będą musiały zrezygnować z równoległej emisji kanałów SD i HD, aby przejść do HD i w ten sposób zwolnić pojemność na kolejne stacje w HD. Zacznie się od kanałów HBO HD i Cinemax HD, ale to początek większych zmian, o których można dowiedzieć się w tym artykule.

- DVB-T2 - kiedy w Polsce?
DVB-T2 jest najbardziej zaawansowanym na świecie systemem naziemnej telewizji cyfrowej, oferując większą niezawodność, elastyczność i o co najmniej 50% większą wydajność w porównaniu z jakimkolwiek innym systemem naziemnej telewizji cyfrowej. Obsługuje SD, HD, UHD, mobilną telewizję lub ich kombinacje - czytamy w „DVB Fact Sheet” z grudnia 2013 roku. W Polsce prowadzono już testy DVB-T2. Kiedy standard zostanie wdrożony w naszym kraju?

- TV kablowa na własnym sprzęcie
Jak powszechnie wiadomo, w przypadku telewizji satelitarnej mamy w wielu przypadkach dowolność w kwestii wyboru odbiornika, z którego chcemy skorzystać. Może to być TV, jeśli ma wbudowaną głowicę satelitarną (DVB-S/S2), niezależny tuner lub karta DVB dla komputera. Jeśli decydujemy się przy tym na ofertę platformy cyfrowej, to w większości przypadków da się uniknąć korzystania z dedykowanych dekoderów operatora, umieszczając kartę kodową bezpośrednio w czytniku niezależnego odbiornika lub w module CAM, który umieszczamy w slocie Common Interface telewizora lub tunera. Czy w przypadku sieci kablowych także jest taka możliwość, czy jesteśmy skazani na urządzenia dostarczane przez operatorów, charakteryzujące się przeważnie narzuconą listą kanałów i niewielkimi możliwościami konfiguracyjnymi? W jaki sposób można stwierdzić, że w danym przypadku można skorzystać z oferty operatora kablowego na własnym sprzęcie? Przejdziemy krok po kroku po kolejnych etapach, które należy zrealizować, aby odpowiedzieć na powyższe pytania.

- Najlepsze aplikacje w Smart TV
Polska to jedna ze światowych potęg Smart TV. Szacuje się, że już 36 proc. telewizorów posiada możliwość podłączenia do internetu. W Europie więcej tego typu odbiorników mają jedynie Francuzi (42 proc.) i Turcy (40 proc.). Z myślą o polskich użytkownikach powstało ponad 100 aplikacji Smart TV. Setki zagranicznych może być też przydatnych. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem naszym zdaniem najlepszych aplikacji Smart TV.

- Kanały dokumentalne - jakich u nas brakuje?
Kanały dokumentalne lepiej pomagają zrozumieć otaczający nas świat. Zawdzięczają to swojej bogatej różnorodności tematycznej: od społecznej i edukacyjnej, poprzez kulturalną i historyczną, po przyrodniczą, podróżniczą i naukową. W obliczu doskonale znanych w płatnych pakietach telewizyjnych projektów medialnych spod znaku Discovery, National Geographic czy Viasat, wyrosła zupełnie nowa i bezpłatna alternatywa - anglojęzyczne kanały dokumentalne, nastawione na promowanie jednego kraju. Przedsięwzięcia medialne RT Doc z Rosji i CCTV-9 Documentary z Chin są wielkim sukcesem. Co ciekawego mogą zaoferować bezpłatne kanały dokumentalne w języku angielskim? Co nowego mogłoby pojawić się jeszcze na polskim rynku? Czy najnowszy pomysł rosyjskiej spółki Bridge Media (kanał RTG International) wystartuje i będzie po polsku?

- Zmiany w MUX 1 i MUX 3
W nocy z 14 na 15 lutego 2014 roku przeprowadzono zmiany konfiguracji multipleksów DVB-T MUX 1 i MUX 3, mające na celu dołączenie do oferty naziemnej telewizji cyfrowej programów TVP ABC i TV Trwam. Zmianie uległa ilość i rozkład programów w obydwu multipleksach. Prace zostały zakończone w godzinach porannych 15 lutego. W wyniku tych zmian konieczne może być ponowne przeszukanie pasma w odbiornikach DVB-T w celu wyszukania dostępnych serwisów, co pozwoli na aktualizację listy dostępnych programów. Niektóre odbiorniki, w przypadku niepowodzenia aktualizacji listy programów, mogą wymagać przywrócenia ustawień fabrycznych i ponownego zaprogramowania urządzenia.

- Rozmowa z Danielem Zadrożnym z Eutelsat Broadband
Czy na polskim rynku jest miejsce dla kolejnego dostawcy internetu? Kim zatem są odbiorcy internetu satelitarnego? Czy są jakieś ograniczenia do odbioru internetu satelitarnego? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w tym artykule.

Harmonogram startów satelitów Eutelsat

Do przeglądania e-wydań konieczne jest zainstalowanie programu SAT Kurier Reader